خلاصه کتاب بازاریابی محتوا (Content Inc.) همراه با دانلود رایگان

(1 رای)
1079
100

 

چگونه کارآفرین‌ها از محتوا برای ایجاد مخاطب انبوه و خلق کسب‌وکارهای موفق استفاده می‌کنند

بازاریابی محتوا

نویسنده: جو پولیتزی

انتشارات:  McGraw-Hill Education

سال انتشار: 8 سپتامبر 2015

امتیاز کاربران در سایت آمازون: 7/4

خلاصه کلی

کتاب بازاریابی محتوا (2015) راهنمایی مفید و عملی درباره نحوه استفاده از مدیریت محتوا برای بازاریابی کسب‌وکار، جذب مخاطب و عملی کردن ایده‌هاست. این مطالب کوتاه پر از نکته‌ها و ترفندهایی هستند که به شما کمک می‌کنند مخاطبانتان را به مشترکان وفادار تبدیل کنید و به شما این امکان را می‌دهند تا برندتان را متنوع کنید و پیشتاز صنعت خود شوید.

این خلاصه کتاب برای چه کسانی مفید است؟

 • کارآفرین‌هایی که به دنبال شروع کسب‌وکار هستند
 • مدیر عامل‌هایی که استراتژی بازاریابی مؤثرتری می‌خواهند
 • همه کسانی که می‌خواهند ایده‌هایشان را منتشر کنند

دانلود رایگان خلاصه کتاب بازاریابی محتوایی

اگر می‌خواهید فایل این خلاصه کتاب را رایگان دریافت کنید، لطفا ایمیل خود را وارد کنید.

کتاب بازاریابی محتوایی

درباره نویسنده

جو پولیتزی رهبر جنبش بازاریابی محتوا و بنیان‌گذار مؤسسه بازاریابی محتوا است. از جمله کتاب‌های دیگرش می‌توان به «بازاریابی محتوایی حماسی» اشاره کرد که مجله فورچون آن را در مقاله‌ای تحت عنوان «یکی از‌ پنج کتاب سال که باید بخوانید» نامید. در سال 2014، پولیتزی از شورای محتوا جایزه «دستاورد زندگی جان کالدول» را دریافت کرد.

جو پولیتزی

تولیدکننده محتوای متخصصی شوید.

همه کارآفرین‌ها برای ارائه محصول خود مشکل دارند؛ محصول فوق‌العاده‌ای که می‌خواهند بلافاصله به موفقیت ‌برسد. اگر بدانید در ابتدای کار محصول منحصربه‌فردی نیاز نیست، خیالتان کمی راحت نمی‌شود؟

اخم‌هایتان را باز کنید؛ ابتدا نیاز نیست منحصربه‌فرد باشید. می‌توانید ابتدا مخاطب ایجاد کنید و بعداً کاری کنید که محصولتان را بخرند.

 

تولید محتوا حتما تبلیغ برای محصول نیست. در تولید محتوا باید عمیق‌ترین خواسته‌های مصرف‌کننده‌ها را درک کنید. این کار به شما کمک می‌کند موقعیت بهینه‌ای را شناسایی کنید که در آن می‌توانید از محتوا درآمد کسب کنید.

در این خلاصه کتاب یاد می‌گیرید که

 • چه‌طور اندی اشنایدر علاقه افراد به نگهداری حیوانات در حیاط پشتی را به موفقیت کارآفرینانه فوق‌العاده‌ای تبدیل کرد.
 • چه‌طور متیو پاتریک مهارت‌های بازیگری و علاقه‌اش به ریاضی و بازی کامپیوتری را ترکیب کرد تا در یوتیوب محتوایی عالی تولید کند.
 • چه‌طور می‌توانید از ابتدا با محتوا درآمد کسب کنید.

بازاریابی محتوا می‌تواند بسیار موثرتر از تبلیغات سنتی مخاطب جذب کند.

اگر محصولی دارید که می‌خواهید به دنیا معرفی کنید، باید خریداران را جذب کنید. رویکرد سنتی بازاریابی بیشتر بر تبلیغات متمرکز بود ولی امروزه افراد در معرض تبلیغات بسیار زیادی قرار گرفته‌اند، بنابراین متمایز و برجسته بودن  تبلیغات‌ دشوار‌تر شده‌است.

پس وقتی تبلیغات به اندازه گذشته مؤثر نیستند، بهترین راه برای جلب توجه مخاطبان به محصول چیست؟

امروزه مشتریان به محتوای خلاقانه جذب می‌شوند، نه به تبلیغات!

 

شورای محتوا، یک سازمان غیرانتفاعی بین‌المللی است که بر بازاریابی محتوا تمرکز دارد. مطالعات این سازمان نشان می‌دهند که وقتی شرکتی محتوایی ارائه می‌کند که به‌صورت منحصربه‌فرد برای مخاطبی خاص آماده شده‌است، احتمالا 61 درصد از افراد محصول آن شرکت را می‌خرند.

 کانون بازاریابی «کانتنت‌پلاس» این آمارها را تأیید می‌کند؛ پژوهش‌های این شرکت نشان می‌دهد که 70 درصد از مصرف‌کننده‌ها ترجیح می‌دهند به‌جای تبلیغات از طریق محتوا با یک شرکت یا محصول آشنا شوند.

این تغییر رویکرد از تبلیغات به محتوای خلاقانه، تحول مهمی در روش‌های بازاریابی قدیمی ایجاد کرده‌است که برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ‌ها خبر خوبی است.

در گذشته اگر شرکتی می‌خواست با میلیون‌ها نفر ارتباط برقرار کند، باید کمپین تبلیغاتی پرهزینه‌ای راه می‌انداخت اما امروزه حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها نیز به فناوری مورد نیاز برای تولید محتوا و استفاده از آن دسترسی دارند که می‌تواند پایگاه مشتریان گسترده و وفاداری ایجاد کند.

این روش‌ها همچنین فرصتی را در اختیارتان می‌گذارند که با درک بهتر نیازهای مشتریان، مزیت رقابتی به‌دست آورید.

برخلاف تبلیغات سنتی، محتوا در مورد ماهیت آنچه مشتریان بالقوه شما با آن ارتباط برقرار می‌کنند، بینشی مهم و آنی ارائه می‌دهد. برای مثال می‌توانید با خواندن نظر‌های مشتریان یا دنبال کردن نحوه اشتراک‌گذاری محتوا، به نحوه تعامل آن‌ها با محتوا و واکنششان نسبت به آن پی ببرید.

این کار را حتی می‌توانید در طول مرحله تولید محصول انجام دهید. باید بعد از تولید محتوا به مواردی توجه کنید که بیشتر هیجان مشتریان بالقوه شما را برانگیخته‌اند و روی آن جنبه‌ها تمرکز کنید. این کار کمک می‌کند موفقیت محصول پس از عرضه به بازار تضمین ‌شده باشد.

وقتی موضوع طلایی خود برای تولید محتوا را یافتید، می‌توانید مخاطبان هدفتان را پیدا کنید.

پیش از آنکه بتوانید از محتوا استفاده کنید، باید بفهمید درباره چه موضوعی می‌خواهید بنویسید.

بنابراین اولین گام در مسیر موفقیت، پیدا کردن موضوع طلایی است؛ یعنی تلفیق کاری که مهارتی ویژه در آن دارید یا حوزه‌ای که در مورد آن آگاهی دارید با مسئله‌ای که به آن علاقه‌مند هستید.

علاقه مهم است. وقتی می‌خواهید کسب‌وکاری را آغاز کنید باید آمادگی پایبند ماندن به آن در درازمدت را داشته باشید. اگر واقعاً به آن کسب‌وکار علاقه داشته‌باشید، این کار آسان‌تر خواهد شد.

برای پیدا کردن موضوع طلایی محتوا، دو فهرست درست کنید. در فهرست اول ابتدا همه موضوع‌هایی را بنویسید که در مورد آن‌ها آگاهی دارید و بعد کارهایی را بنویسید که در آن‌ها مهارت دارید. در فهرست دوم مسائلی را بیاورید که به آن‌ها علاقه دارید و به شما انگیزه می‌دهند؛ این موارد می‌تواند هر چیزی، از پختن غذاهای خوشمزه تا کمک به دیگران باشد.

کاری که کارآفرین اندی اشنایدر به آن علاقه دارد، آموزش است و مهارت منحصربه‌فردش، پرورش پرندگان در حیاط  خانه است. طولی نکشید که اشنایدر متوجه شد تنها فردی نیست که به پرورش پرندگان علاقه دارد و افراد زیادی این کار را دوست دارند، افرادی که مدام از او در این مورد اطلاعات می‌خواستند.

اشنایدر متوجه شد می‌تواند از این فرصت استفاده کند و با برگزاری جلسات آموزشی منظم در مورد پرورش حیوانات در حیاط خانه در شهر آتلانتا علاقه‌اش به آموزش را به‌کار بگیرد. پنج سال بعد اشنایدر برنامه‌ای رادیویی داشت، مجله‌ای منتشر می‌کرد و کتابی نوشته بود. در حال حاضر به شهر‌های مختلف ایالات متحده سفر می‌کند، کارگاه برگزار می‌کند و به دیگران کمک می‌کند.

اشنایدر با تلفیق اطلاعاتش در مورد پرندگان و علاقه‌اش نسبت به آموزش، موضوع طلایی خود را برای تولید محتوا پیدا کرد و مهم‌تر از آن، مخاطب مناسب را نیز پیدا کرد.

پیدا کردن مخاطب در راه‌اندازی کسب‌وکار نقشی حیاتی دارد. برای تولید محتوای مناسب باید بدانید با چه افرادی می‌خواهید ارتباط برقرار کنید.

در ابتدای کار بهتر است فقط روی یک نوع مخاطب تمرکز کنید و نگران دیگران نباشید.

اندی اشنایدر می‌توانست سعی کند با دانشجویان یا کشاورزان غیرحرفه‌ای ارتباط برقرار کند اما هوشمندانه روی بهترین مخاطب تمرکز کرد؛ صاحب خانه‌هایی که به پرورش پرندگان برای خودشان علاقه داشتند. علاقه‌مندان به این حوزه اون را «زمزمه‌گر پرندگان» نامیدند.

با ارائه محتوای منسجم و منحصر به فرد می‌توانید بدرخشید و به عنوان یک متخصص شناخته شوید.

وقتی موضوع طلایی‌ خود را در زمینه کسب‌وکارتان پیدا کردید، فقط یک قدم دیگر تا شروع به تولید محتوا فاصله دارید.

 

ابتدا باید زاویه نگاه منحصر به فردی برای محتوایتان پیدا کنید. این کار کمک می‌کند که محتوایتان متفاوت از بقیه محتواهای موجود باشد و احتمالاً آن را منحصر به فرد، به یاد ماندنی و ارزشمند می‌کند.

 

برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. فرض کنید موضوع طلاییتان کسب‌وکاری مربوط به دکوراسیون دفتر خانگی است. برای پیدا کردن زاویه نگاه منحصربه‌فرد محتوایتان می‌توانید پلتفرم‌های شبکه اجتماعی را به دقت بررسی کنید که مخاطبان هدفتان درباره چه چیزی صحبت می‌کنند و سپس ببینید چه چشم‌انداز جدیدی می‌توانید به آن موضوع اضافه کنید.

حتی می‌توانید دقیق‌تر شوید و یک نظرسنجی آنلاین انجام دهید تا بفهمید مشتریان بالقوه‌تان به دنبال چه هستند یا حتی به صورت رو در رو از آن‌ها سؤال کنید.

وقتی زاویه نگاه مخصوص محتوای خود را یافتید و کسب‌وکارتان را آغاز کردید، زمان آن است که از تخصص خود استفاده کنید.

محتوای منحصربه‌فرد باید افرادی را جذب کند که به آنچه ارائه می‌دهید علاقه دارند و دانش و مهارت شما باید باعث شود افراد همیشه برای کسب اطلاعات به شما مراجعه کنند، درنتیجه مخاطبانتان را افرایش دهد.

با این حال، برای عملی شدن این امر باید سه کار انجام دهید: روی بازار هدف خود تمرکز کنید، بر دانش و خدمات  ویژه‌ خود تاکید کنید و به مخاطب هدفتان نشان دهید چه انتظاری می‌تواند از شما داشته باشد.

مورد آخر را می‌توانید در قالب بیانیه مأموریت بنویسید و با مخاطب خود به اشتراک بگذارید.

برای مثال، دارن روز بنیان‌گذار مدرسه عکاسی دیجیتال، در وب‌سایتش بیانیه مأموریت شفافی دارد. همچنین در این سایت نکته‌های جالبی برای بهره‌برداری حداکثری از دوربین به عکاس‌های غیرحرفه‌ای آموزش می‌دهد.

محتوای دارن روز بازدیدکننده‌ها را جذب کرد و باعث شد برای مطالب بیشتر باز هم به سایت او مراجعه کنند. سرانجام در بازار هدف خود، یعنی مخاطبان مشتاق به عکاسی، به منبعی پرتقاضا تبدیل شدند.

برای رسیدن به مخاطبتان از بستر مناسب استفاده کنید و با استفاده از تقویم محتوا مخاطب‌ها را حفظ کنید.

همان‌طور که زنبور‌های عسل اطراف گل جمع می‌شوند، محتوای مناسب هم باید بتواند مشتریان را جذب کند اما برای آنکه مخاطب هدفتان این محتوا را پیدا کند به بستری مناسب نیاز است.

پلتفرم منتخب شما باید شبکه‌ای مناسب برای مخاطب هدفتان باشد، شبکه‌ای که برقراری ارتباط با محتوای شما را برای آن‌ها آسان کند.

چه شبکه‌ای برای مخاطب شما مناسب است؟ وبلاگ یا پادکست؟ کانال یوتیوب، وب‌سایتی مبتنی بر وردپرس یا مجله چاپی؟ این پرسش‌ها را حتماً باید از خودتان بپرسید.

شبکه های اجتماعی

بستر مناسب برای مخاطبان متیو پاتریک یوتیوب بود و از وقتی او این بستر را انتخاب کرد با مجموعه‌ای به نام «نظریه بازی» به شخصیت اینترنتی مشهوری تبدیل شده‌است. او پیش از آن بازیگری بی‌کار و ناموفق با پیش‌زمینه‌ای در عصب‌شناسی بود.

پاتریک نقطه‌ای طلایی داشت و آن نقطه، تقاطع دانش، بازیگری و اشتیاق نسبت به بازی کامپیوتری بود. بنابراین تصمیم گرفت با تلفیق این موارد مجموعه‌ای ویدئویی بسازد و در یوتیوب ارائه دهد تا به صنعت سرگرمی اثبات کند می‌تواند مخاطب به‌دست بیاورد و آن‌ها را حفظ کند و موفق هم شد؛ به‌سرعت در میان جوانان علاقه‌مند به بازی‌های کامپیوتری، فالوئرهایی دائمی و وفادار پیدا کرد.

وقتی بستر‌های مناسبی انتخاب کردید، برای فعال نگه داشتن کانال خود به تقویم محتوا نیاز دارید.

حفظ مخاطب می‌تواند بسیار دشوار باشد بنابراین تقویم محتوا به شما کمک می‌کند محتوای خلاقانه را در طول دوره‌ای درازمدت، منظم و طبق برنامه ارائه کنید.

همچنین با این تقویم می‌توانید وضعیت اهدافتان را پیگیری کنید، می‌توانید نتیجه مطلوب هر بسته محتوایی را در این تقویم بنویسید و تاریخی را برای کنترل دوباره تعیین کنید تا ببینید به آن نتیجه مطلوب رسیده‌اید یا خیر.

برای مثال، شاید بخواهید بدانید آیا محتوایی به حد کافی بازخورد مثبت دریافت کرده‌است یا در طول دوره‌ای مشخص باعث افزایش فروش شده‌است یا خیر. با دنبال کردن این‌گونه مسائل، می‌توانید یاد بگیرید و خود را اصلاح کنید.

ایمیل، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو و اینفلوئنسر‌ها، ابزارهایی مهم برای افرایش مخاطب هستند.

وقتی بهترین راه برای دستیابی به مخاطب هدفتان را پیدا کردید، هدف بعدی باید تبدیل آن مخاطب‌ها به مشترک‌های وفادار باشد.

از راه‌های زیادی، ازجمله رسانه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر می‌‌توانید با مخاطب هدفتان ارتباط برقرار کنید اما بهترین روش ایمیل است.

مشترک‌های ایمیلی مهم‌تر از دنبال‌کننده‌های رسانه‌های اجتماعی هستند؛ درواقع اگر قرار باشد فهرستی از مهم‌ترین مخاطب‌هایتان تهیه کنید، این مشترک‌ها در صدر فهرست قرار می‌گیرند.

این مخاطب‌های مهم، شما را به چشم کسب‌وکاری که برای جلب توجهش رقابت می‌کند یا فقط به چشم یکی دیگر از انبوه افراد فید رسانه‌های اجتماعیشان نگاه نمی‌کنند. بنابراین با ایمیل روی محتوای دریافتی آن‌ها کنترل کامل دارید و هر وقت بخواهید می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

برای مثال می‌توانید خبرنامه‌ای روزانه برایشان بفرستید که نکته‌های مهم محتوای اصلی شما را به صورت برجسته در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد یا خبرنامه‌ای هفتگی بفرستید که علاوه بر این، شامل اطلاعاتی در مورد روندهای هیجان‌انگیز صنعتتان باشد.

راه دیگری برای ایجاد مخاطب وفادار این است که اطمینان حاصل کنید افرادی که به‌دنبال محتوای شما هستند می‌توانند آن را پیدا کنند.

یکی از راه‌های مهم برای انجام این کار بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌و‌جو است.

اگر از تکنیک‌های بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌و‌جوی استفاده کنید، احتمال این که موتورهای جست‌و‌جو محتوایتان را برای نمایش انتخاب کنند بیشتر می‌شود و بنابراین افراد بیشتری را جذب می‌کنید. در غیر این صورت، وقتی کسی جست‌و‌جویی درباره دکوراسیون دفتر خانگی انجام می‌دهد، موتور جستجو محتوای شما را در لیست نتایج قرار نمی‌دهد.

به طور کلی، بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌و‌جوی به این معنی است که محتوایتان را با کلیدواژه‌های مناسب، مانند «دکوراسیون دفتر خانگی» و «نکته‌های مفید» تگ کنید و آن را به شکلی ارائه کنید که به وضوح نشان دهد درباره چه موضوعی است. همچنین برای بالا بردن پروفایل موتور جست‌و‌جوی خود می‌توانید لینک مطالب مرتبط از دیگر وب‌سایت‌ها را درون محتوایتان قرار دهید.

همکاری با اینفوئنسر‌ها راه‌حل آخر برای افزایش مخاطب است.

وبلاگ‌نویسان یا سایت‌های رسانه‌ای که مخاطبانشان با گروه هدف شما هم‌پوشانی دارند مناسب‌ترین اینفلوئنسرها برای شما هستند. آن‌ها با ارائه محتوایی که از وب‌سایت شما نام می‌برند یا لینکی به محتوای شما دارد، می‌توانند به شما کمک کنند که مشترک ایمیلی بیشتری جذب کنید.

کسب‌وکارتان را با تنوع‌بخشی، افزودن شبکه‌ها و خرید دارایی‌های محتوایی بهبود ببخشید.

نکته مهم دیگر برای اینکه نهایت بهره را از محتوایتان ببرید تنوع‌بخشی است.

هدف از تنوع‌بخشی این است که رهبر صنعت خود باشید و اطلاعاتی فراتر از وبلاگ یا کانال یوتیوب به مخاطب‌هایتان ارائه دهید.

 

پس اولین گزینه برای تنوع‌بخشی افزودن چند شبکه است اما در نظر داشته باشید، در صورتی می‌توانید شبکه‌ای دیگر اضافه کنید که اولین شبکه‌ شما مخاطبانی وفادار پیدا کند.

 

بسیاری از کارآفرین‌های موفق با مدیریت وبلاگ، نوشتن کتاب و سخنرانی‌های عمومی، محتوا را به‌صورت دیجیتال، چاپی یا رو در رو ارائه می‌دهند. پرداختن به دو یا سه شبکه می‌تواند هدف‌گذاری خوبی باشد.

اگر می‌خواهید فقط در حوزه دیجیتال فعالیت کنید، روش موفق دیگر برای ایجاد تنوع، اضافه کردن شبکه‌های بیشتر به بستر موجود است.

برای مثال در حال حاضر ایجاد پادکست روش بسیار محبوبی برای تنوع‌بخشی در جریان محتواست

اگر دوباره به نمونه مدرسه عکاسی دیجتال برگردیم، روز با اضافه کردن صفحه‌ای به نام معامله‌های لحظه‌ای که فروش‌ تجهیزات عکاسی را نشان می‌داد، در وب‌سایتش تنوع ایجاد کرد. این‌گونه اقدام‌های ساده می‌تواند به شما کمک کند نزد مخاطب‌هایتان به‌عنوان یکی از رهبران صنعت مطرح شوید.

سومین راه برای ایجاد تنوع خرید دارایی محتوایی است.

این دارایی‌ها ارائه‌دهندگان محتوایی هستند که بستر و همچنین مخاطب‌هایی در حوزه مورد نظر شما دارند. اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان را سریع گسترش دهید، معقول است که به‌جای ایجاد دارایی محتوایی از صفر، دارایی موجودی را بخرید و مخاطب‌های موجود را جذب کنید.

فروشگاه لوازم عکاسی آدوراما همین کار را انجام داد. وقتی مجله JPG در آستانه تعطیلی بود، آن را خریداری کردند و از آنجا که این مجله 300.000 مشترک داشت، این معامله که به منظور تنوع‌بخشی انجام شد، مخاطبان این فروشگاه را گسترش داد.

از همان ابتدا فرصت‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا با محتوایتان کسب درآمد کنید.

در این‌جا ممکن است با خود فکر کنید که این مطالب بسیار عالی است اما چگونه می‌توانم این نکته‌های مفید را به پول تبدیل کنم؟

باوجود این که تمام کسب‌وکارهای خوب باید صبورانه تحقیق کنند و دریابند که مخاطبانشان دقیقاً چه می‌خواهند و به چه چیزی نیاز دارند، می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف از همان ابتدا درآمد کسب کرد.

زمانی‌که کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کردید، می‌توانید جریان‌های درآمدی مختلف را امتحان کنید تا کشف کنید کدام یک برایتان مناسب است.

برای مثال، متیو پاتریک توانست با استفاده از تبلیغات در کانال یوتیوب خود بلافاصله از نظریه بازی خود درآمد کسب کند.

در آموزشگاه عکاسی دیجیتال، روز برای کسب درآمد از رویکرد بازاریابی پورسانتی استفاده کرد. در این روش مخاطبان روز به وب‌سایت‌های شریک‌های روز هدایت می‌شوند و آن‌ها به‌خاطر میزان ترافیک کاربرانی که از طریق لینک‌های روز وارد سایت می‌شوند به آموزشگاه عکاسی دیجیتال هزینه می‌پردازند.

با شروع کار، راه‌های بیشتری برای کسب درآمد از محتوا خواهید یافت.

اکثر افراد یک یا شاید دو منبع درآمد داشته باشند اما کارآفرینان موفق مجموعه‌ای حقیقی از جریان‌های درآمدی دارند و شما نیز باید این مدل را الگوی خود قرار دهید.

بنابراین همیشه به‌دنبال راه‌های بیشتر برای کسب درآمد از محتوا باشید، برای مثال می‌توانید محتوایتان را به بازاریاب‌ها یا رسانه‌های خبری بفروشید یا از طریق حق اشتراک مجله یا پادکست درآمدزایی کنید.

می‌توانید با استفاده از سایت‌های تأمین مالی جمعی مانند کیک‌استارتر یا خدمات رسانه‌های متقابل مانند میزبانی وبینار یا شرکت در پادکست فردی دیگر نیز درآمد کسب کنید.

مهم‌ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که وقتی شیوه‌های جدید و غیرقابل پیش‌بینی کسب درآمد همواره چشمک می‌زنند، چشمانتان را باز نگه دارید.

همچنین فراموش نکنید که باید به مخاطبان خود گوش دهید. ممکن است از بازخورد مشتری یا از طرف کسی که صحبت‌هایتان را در رویدادی شنیده است، فرصت‌هایی پیدا کنید.

خلاصه نهایی

همانطور که می‌بینید، شیوه‌های بسیاری برای کسب درآمد از ابتدای راه وجود دارد. بنابراین هرچه مجموعه مخاطب‌های شما رشد کنند و به تنوع‌بخشی و گسترش ادامه دهید، این فرصت‌ها نیز فراوان‌تر و سودآورتر می‌شوند.

بازده احتمالی حاصل از مدیریت محتوا می‌تواند بسیار قابل‌توجه باشد. جذب مخاطبان وفادار زمان می‌برد اما با استفاده از ابزار درست، استراتژی صحیح و محتوای مناسب می‌توانید به این هدف دست یابید و با دست‌یافتن به این هدف، مخاطبانی وفادار در اختیار خواهید داشت؛ دارایی ارزشمندی که تمام کسب‌وکارها به آن نیاز دارند.

با کمک ابزار گوگل ترندز محتوای تخصصیتان را پیدا کنید.

گوگل ترندز عباراتی که کاربران جست‌و‌جو می‌کنند را در اختیار شما قرار می‌دهد. رتبه محصول‌ شما در صفحه نتایج و عباراتی که مرتبط با محصول شما هستند و زیاد جست‌و‌جو می‌شوند به شما نشان می‌دهد باید روی چه چیزی تمرکز کنید.

دانلود رایگان خلاصه کتاب بازاریابی محتوایی

اگر می‌خواهید فایل این خلاصه کتاب را رایگان دریافت کنید، لطفا ایمیل خود را وارد کنید.

کتاب بازاریابی محتوایی

اشتراک پست

46 نظرها

 • tinyurl.com
  I every time used to read paragraph in news papers but now as
  I am a user of web thus from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.
 • http://tinyurl.com/r4qb4sz
  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos
  to your weblog when you could be giving us something informative to read?
 • this coconut oil
  Simply desire to say your article is as amazing.
  The clarity for your put up is simply nice and i could assume you
  are a professional in this subject. Fine together with your permission let me to snatch
  your RSS feed to stay updated with forthcoming post.

  Thank you 1,000,000 and please carry on the rewarding work.
 • plenty of fish dating site
  Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you
  access consistently fast.
 • ps4 games
  If some one needs expert view regarding running a blog then i advise him/her to pay a quick visit this web site, Keep up the pleasant job.
 • ps4 games
  You could certainly see your skills in the work you write.

  The world hopes for even more passionate writers such
  as you who are not afraid to mention how they believe.

  At all times follow your heart.
 • quest bars cheap
  Hello there, You've done a great job. I'll definitely digg it and personally suggest to my friends.

  I'm confident they will be benefited from this website.
 • ps4 games
  Thanks , I've recently been looking for information approximately this topic for
  a while and yours is the greatest I have discovered so far.
  But, what concerning the conclusion? Are you sure concerning the supply?
 • quest bars cheap
  I am truly happy to read this blog posts which carries
  plenty of helpful facts, thanks for providing these kinds of statistics.
 • quest bars cheap
  I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at this site is
  in fact good.
 • quest bars cheap coupon twitter
  Ahaa, its nice conversation about this paragraph here at this blog, I
  have read all that, so now me also commenting at this place.
 • quest bars cheap coupon twitter
  fantastic points altogether, you just received
  a new reader. What might you recommend in regards to
  your post that you just made a few days in the past?
  Any positive?
 • ps4 games
  I'm gone to convey my little brother, that he should also pay a quick visit
  this webpage on regular basis to obtain updated from most up-to-date news.
 • ps4 games
  Actually when someone doesn't understand after that its up to other viewers that they will help, so here it happens.
 • quest bars cheap
  Oh my goodness! Incredible article dude! Many thanks, However I am going through difficulties with
  your RSS. I don't understand why I can't join it.
  Is there anybody else having identical RSS issues?
  Anybody who knows the answer can you kindly
  respond? Thanx!!
 • quest bars cheap
  Thank you for the good writeup. It in truth was
  once a leisure account it. Look complex to more introduced agreeable from
  you! By the way, how can we keep in touch?
 • quest bars cheap
  What's up i am kavin, its my first occasion to commenting
  anyplace, when i read this piece of writing
  i thought i could also create comment due to this sensible post.
 • ps4 games
  I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
  I'll go ahead and bookmark your site to come back
  later. Cheers
 • ps4 games
  hi!,I really like your writing so much! share we be in contact extra approximately your article on AOL?
  I require a specialist in this space to unravel my problem.
  Maybe that is you! Having a look forward to look you.
 • ps4 games
  I have read so many articles or reviews on the topic of the blogger lovers however this piece of writing is
  in fact a nice article, keep it up.
 • ps4 games
  you're truly a excellent webmaster. The website loading velocity is amazing.
  It seems that you are doing any distinctive trick. In addition, The contents
  are masterpiece. you've done a great task in this subject!
 • coconut oil
  Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was super long) so I
  guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
  I too am an aspiring blog writer but I'm still new to the whole thing.
  Do you have any points for newbie blog writers? I'd really appreciate it.
 • coconut oil
  Does your site have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd like to shoot you
  an email. I've got some recommendations for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great blog and I look forward
  to seeing it develop over time.
 • coconut oil
  I used to be suggested this blog through my cousin. I am no longer positive whether this post is written through him as nobody else understand such exact about my trouble.
  You're amazing! Thanks!
 • how to get help in windows 10
  I think the admin of this site is in fact working hard for his website, since here every data is quality based material.
 • match.com free trial
  Hi Dear, are you in fact visiting this site on a regular basis, if so then you will absolutely obtain fastidious experience.
 • plenty of fish vs match.com free trial
  What's up to every one, the contents existing at this web page are in fact awesome for people knowledge, well, keep
  up the nice work fellows.
 • match.com free trial
  Thanks very nice blog!
 • sling tv
  This post is worth everyone's attention. How can I
  find out more?
 • tinyurl.com
  You ought to take part in a contest for one of the most useful sites on the net.
  I will highly recommend this web site!
 • sling tv
  My brother recommended I might like this blog. He was totally right.
  This post truly made my day. You cann't imagine simply how
  much time I had spent for this info! Thanks!
 • sling tv
  Hi there everyone, it's my first pay a visit at this web
  page, and post is actually fruitful in favor of me,
  keep up posting these types of posts.
 • sling tv
  It's going to be ending of mine day, except before end I am reading this impressive piece of writing to increase my
  experience.
 • sling tv
  I've been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article
  like yours. It's pretty worth enough for me. In my opinion, if all
  web owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more
  useful than ever before.
 • sling tv
  Thank you for the auspicious writeup. It in reality was a enjoyment
  account it. Glance advanced to more delivered agreeable from you!

  By the way, how could we be in contact?
 • sling tv
  I like the valuable information you supply in your articles.
  I'll bookmark your blog and take a look at again right here frequently.
  I am moderately certain I'll learn many new stuff proper right here!
  Good luck for the following!
 • sling tv
  Greetings from Idaho! I'm bored to death at work so I
  decided to browse your site on my iphone
  during lunch break. I enjoy the info you present here
  and can't wait to take a look when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded on my cell phone ..
  I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, amazing blog!
 • sling tv
  sling tv بهمن 09, 1398 پیوند نظر
  I have been exploring for a little for any high quality articles
  or weblog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this site.
  Studying this information So i'm happy to express that I've a very excellent uncanny feeling I came upon just what I needed.
  I so much indubitably will make certain to do not disregard this website and provides it a look regularly.
 • 온라인카지노
  Thank you for any other great article. Where else may anyone get that kind of info in such an ideal manner of writing? I have a presentation subsequent week, and I’m at the search for such information.
 • 카지노사이트추천
  As soon as I noticed this website I went on reddit to share some of the love with them.
 • 카지노사이트
  this blog is fantastic i like reading your articles. Keep up the good paintings! You already know, a lot of people are hunting around for this information, you could aid them greatly.
 • 안전놀이터
  please take a look at the web-sites we stick to, such as this a single, as it represents our picks from the web
 • utelajicipug
  [url=http://mewkid.net/who-is-redistina/]Cialis Online[/url] Cialis 20 Mg Lowest Price xrq.leqk.narbo.ir.ksu.gq http://mewkid.net/who-is-redistina/
 • elavewakuh
  [url=http://mewkid.net/who-is-redistina/]Cialis[/url] Cialis 20 Mg Lowest Price fdk.ybti.narbo.ir.ohs.kd http://mewkid.net/who-is-redistina/
 • cbd oil that works 2020
  Magnificent goods from you, man. I've be aware your stuff prior to and you are simply extremely magnificent.
  I actually like what you've obtained right here, really like what you
  are stating and the best way by which you are saying it.
  You are making it entertaining and you still care for to keep it smart.

  I can't wait to learn much more from you. That is actually a tremendous website.
 • cbd oil that works 2020
  Greetings! Very helpful advice within this article!
  It is the little changes that will make the most important changes.
  Many thanks for sharing!

ارسال یک نظر

نگین بازرگان

درباره نویسنده

من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی IT از دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از همین دانشگاه هستم. از کودکی به زبان انگلیسی علاقه بسیاری داشتم و در 16 سالگی مدرک زبان خود را از موسسه زبان پویش در اصفهان گفتم. 

به مطالب مربوط به تجارت الکترونیکی، بازاریابی، کسب و کارهای نوپا، کسب و کارهای اینترنتی، استارتاپ ها و کارآفرینی علاقه زیادی دارم و در این حوزه فعالیت می کنم. هم- بنیان گذار وب سایت آقای مترجم هستم و در حال حاضر به عنوان مدیر منابع انسانی آن فعالیت می کنم. 

شبکه های اجتماعی ناربو

 
کتابچه

لطفا برای دریافت رایگان کتابچه بازاریابی محتوا اطلاعات خود را وارد کنید.

ثبت نام طرح رایگان
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح فردی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح گروهی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود