چگونه محتوای باکیفیت برای توسعه اکانت اینستاگرام تولید کنیم؟

(1 رای)
411
100

 

اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان را توسعه دهید تولید محتوا در شبکه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند. باید بگویم در بین شبکه های اجتماعی، محتوای اینستاگرام‌تان از هر زمان دیگری مهم‌تر است اما چرا؟ چون در دنیای اینستاگرام علاوه بر اینکه رقابت بیشتری وجود دارد، فضا طوری است که همه درگیر این هستند که چه چیزی را در صفحه‌شان دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند.

 همچنین اینستاگرام الگوریتمی دارد که کار را برای برجسته شدن برندها دشوارتر می‌کند. یعنی برای اینکه در اینستاگرام محتوای باکیفیتی تولید کنید، به یک طرح عملی و استراتژی احتیاج دارید تا با آن برای محتوا برنامه‌ریزی کنید، عکس انتخاب کنید، آن را ویرایش و در نهایت پست کنید.

چرا محتوای باکیفیت در اینستاگرام انقدر مهم است؟

بگذارید در مورد الگوریتم اینستاگرام برایتان توضیح دهیم. الگوریتم اینستاگرام ریپورت های زیادی دریافت می‌کند و از وقتی چنین تغییری در آن ایجاد شده، توسعه حساب اینستاگرام برای کسب‌وکارها سخت‌تر شده‌است. با این حال مهم است بدانید که اینستاگرام هیچ‌وقت مانع توسعه شما نمی‌شود و فقط نحوه توسعه شما را تغییر می‌دهد.

این روزها داشتن محتوای باکیفیت در اینستاگرام از همیشه مهم‌تر شده‌است. در سال‌های اول پیدایش اینستاگرام خیلی راحت‌تر می‌توانستیم با چند عکس بی کیفیت و پست‌های پراکنده فالوور جذب کنیم اما الان تداوم کلید موفق است و باید بتوانید مداوم محتوا تولید کنید و پست بگذارید تا مخاطبانتان آن‌ها را لایک کنند و با شما همراه شوند.

همچنین وقتی الگوریتم اینستاگرام بفهمد محتوایی که تولید می‌کنید برای مخاطبان‌تان اهمیت دارد، پست‌های پیج شما را در موقعیت بهتری قرار می‌دهد تا مخاطبان جدید بیشتری آن‌ها را ببینند.

دومین دلیل اهمیت کیفیت محتوا در اینستاگرام این است که فرصتی برای کسب درآمد به شما می‌دهد. بسیاری از کسب‌وکارها و برندها برای تولید محتوا در وبسایت یا حساب اینستاگرام‌شان با بلاگ‌نویسان و اینفلوئنسرهای اینستاگرام همکاری می‌کنند. پس اگر بتوانید در حساب اینستاگرام‌تان بهترین عملکرد را از خود نشان بدهید، این حساب پورتفولیوی خوبی از مهارت‌هایتان خواهد بود که منجر به همکاری با برندهای بزرگ، شرکت در پروژه‌های رسانه‌های اجتماعی و کسب درآمد از محتوای اینستاگرام می‌شود!

آیا می‌خواهید در اینستاگرام با برندها کار کنید؟ به این پنج توصیه توجه کنید تا به‌سرعت اینستاگرام‌تان را توسعه دهید و برای معامله با برندها راهنمایی مجانی بگیرید.

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

البته تولید محتوای عالی یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد! برای اینکه نتیجه بگیرید باید کمی زمان، پشتکار و خلاقیت به خرج ببرید.

برای آغاز استراتژی محتوا در اینستاگرام به این برنامه چهار مرحله‌ای توجه کنید:

مرحله اول: برنامه‌ریزی برای محتوای اینستاگرام

قبل از شروع باید این دو سؤال را از خودتان بپرسید: اول اینکه چه محتوایی به درد برندتان می‌خورد؟ دوم اینکه مخاطبانتان دوست دارند چه پست‌هایی ببینند؟ برای برنامه‌ریزی محتوا خیلی مهم است که مشخص کنید چه محتوایی، چرا و به چه کسانی باید ارائه شود. اگر بدانید برندتان چیست و مخاطبتان به چه محتوایی علاقه دارد، می‌توانید دقیقاً همان را هدف بگیرید و از همان اول محتوای مناسبی تولید کنید. اگر برند نیش خود را پیدا کنید و فقط تمرکز خود را روی آن بگذارید، واقعاً نتیجه می‌گیرید. خیلی از پیج های اینستاگرام با پست کردن محتواهایی خارج از برند نیش و مخاطبان هدفشان، از هدف دور می‌شوند و این مسئله رشد آن‌ها را کند می‌کند.

پس اگر کسب‌وکار غذایی دارید، محتوای خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که صد در صد در مورد غذا باشد (و مثلاً هیچ عکس سلفی از تعطیلاتتان در آن نگذارید!). اگر می‌خواهید پیج اینستاگرام‌تان را توسعه دهید، باید به این شکل هدف‌گذاری کنید و از مسیر برند نیش خود منحرف نشوید.

وقتی به آن دو سؤال پاسخ دادید، مسیر برنامه‌ریزی برای محتوای هفته پیش رو را آغاز کرده‌اید.

برای شروع، فهرستی از همه مواردی که می‌خواهید این هفته در پیج اینستاگرام بگذارید تهیه کنید (و اگر خیلی احساس بابرنامه بودن می‌کنید می‌توانید برای مدت طولانی‌تری برنامه‌ریزی کنید!). طوری برنامه بریزید که در طول هفته محتواهای متنوعی داشته باشید. مثلاً اگر وبلاگتان در مورد مد است، شاید بخواهید آن هفته چهار عکس لباس و سه flat lay پست کنید تا ...

یکی از بهترین توصیه‌ها برای صرفه‌جویی در وقت این است که برنامه عکاسی را به یک روز خاص اختصاص دهید و محتوای تصویری چند روز را از قبل تهیه کنید. مثلاً در روز دوشنبه برای گرفتن عکس‌های معمولی برنامه‌ریزی کنید و روز جمعه را به عکس‌های flat lay اختصاص دهید.

اگر بتوانید عکس‌ها را اینطور دسته‌بندی کنید، در درازمدت زمانی برای خودتان ذخیره خواهید کرد و می‌توانید محتوای جمع‌آوری شده را حتی چند هفته بعد پست کنید.

هر چه در برنامه‌ریزی زمان منظم‌تر باشید، برای محتوای اینستاگرام‌تان بهتر است!

تولید محتوا برای اینستاگرام

مرحله دوم: عکاسی برای محتوای تصویری اینستاگرام

یکی از مواردی که برای تولید محتوای اینستاگرام به آن احتیاج دارید دوربین عکاسی است ولی اگر توان مالی خرید یک دوربین DSLR (با تمام تعلقاتش مثل جعبه روشنایی، سه پایه و لنز) را ندارید، نگران نباشید!

خیلی از پیج های جالب اینستاگرام عکس‌هایشان را با دوربین موبایل می‌گیرند و دلیل موفقیت پیجشان این نیست که از بهترین دوربین عکاسی دنیا استفاده کرده باشند!

آنچه که اهمیت دارد، محتوا و اجزای تشکیل‌دهنده این عکس‌هاست. پس اگر خرید دوربین عکاسی برایتان ممکن نیست، نیازی نیست نگران این مسئله باشید، فقط باید برای خود عکس‌ها برنامه‌ریزی کنید.

برای شروع به زاویه عکاسی، موقعیتتان نسبت به دوربین، نورپردازی و سوژه عکاسی فکر کنید؛ تنها کافی است قوه خلاقیتتان را هنگام عکاسی به کار بیندازید.

نکته دیگری که باید دفعه بعد در عکاسی در نظر بگیرید این است که تا می‌توانید عکس بیندازید. در هر عکسی اشیاء موردنظر را تغییر دهید، زاویه را عوض کنید، از فاصله دورتر یا نزدیک‌تر عکس بگیرید یا موقعیت را تغییر دهید؛ همه این تغییرهای کوچک به معنای خلاقیت در عکاسی هستند.

با این کار، هم حق انتخاب بیشتری برای پست اینستاگرام دارید و هم می‌توانید برای آینده محتوای بیشتری در اختیار داشته باشید.

مثلاً اگر در مورد غذا پست می‌گذارید، شاید بخواهید یکی از دستور پخت های فوق‌العاده‌ای که این هفته ساخته‌اید را پست کنید و هفته دیگر آن را به فالوورها یادآوری کنید. پس اگر عکس‌های متنوعی از آن دستور پخت داشته باشید نیازی نیست همان محتوا را تکرار کنید!

مرحله سوم: ویرایش محتوای اینستاگرام

اگر به حساب‌های موفق اینستاگرام نگاهی بیندازید، می‌بینید که همه آن‌ها، صرف نظر از صنعتی که در آن کار می‌کنند، یک مسئله مشترک دارند؛ اینکه همه‌شان یک الگوی اینستاگرامی دارند و همیشه با همان الگو پیش می‌روند!

اینکه پیجتان یک ظاهر همیشگی داشته باشد باعث می‌شود مخاطبان شما برند و الگوی کلی‌تان را بشناسند. کسی که برای اولین بار از پیج شما دیدن می‌کند در همان سه ثانیه اول در مورد پیجتان قضاوت می‌کند. پس اگر می‌خواهید دید اولیه‌ای که به جا می‌گذارید خوب باشد، باید ظاهر و حس ثابتی به همه عکس‌هایتان بدهید.

آسان‌ترین روش برای این کار استفاده از  Adobe Lightroomاست. ادوب لایت‌روم یک نرم‌افزار فوق‌العاده (و اپلیکیشن موبایل رایگان) است که در عکاسی امکان استفاده از پیش‌فرض‌های   Lightroomرا به شما می‌دهد.

پیش‌فرض‌ها ابزار ویرایش عکسی هستند که با یک کلیک روی عکس اعمال می‌شوند و اغلب پیش‌فرض‌هایی که کیفیت و ظاهر مشابهی نسبت به هم دارند، در یک «بسته» قرار می‌گیرند. این امر باعث می‌شود فرایند ویرایش خیلی سریع پیش برود. اگر می‌خواهید عکس‌هایتان حرفه‌ای‌تر به نظر بیایند و یک الگوی اینستاگرامی ثابت بسازید، پیش‌فرض‌های لایت‌روم واقعاً به کارتان می‌آیند!

یکی دیگر از روش‌های صرفه‌جویی در وقت ای است که همه محتواهای هفته را یک‌جا ویراش کنید. وقتی زمانی را برای ویرایش عکس‌ها کنار بگذارید، هم می‌توانید ببینید که عکس‌های کل هفته به چه شکل هستند و هم برای مرحله بعد، یعنی پست گذاشتن منظم و آماده خواهید بود!

تولید محتوای اینستاگرام

 

مرحله چهارم: پست کردن محتوا در اینستاگرام

حال که برای محتوایتان برنامه‌ریزی کردید، عکس گرفتید و آن را ویرایش کردید، زمان پست گذاشتن است!

البته اگر می‌خواهید حساب اینستاگرام‌تان رشد کند و از الگویی که ساخته‌اید بیشترین استفاده را ببرید، باید برای پست گذاشتن هم استراتژی داشته باشید!

وقتی برای محتوا برنامه‌ریزی می‌کنید، عکس‌هایی که بیش از اندازه به هم شبیه هستند را کنار هم یا خیلی نزدیک به هم نگذارید، وگرنه فالوورها از دیدن پست‌ها تکراری خسته می‌شوند.

یکی از اسان ترین راه‌ها برای برنامه‌ریزی پست‌ها استفاده از Later’s Visual Planner است؛ با این قابلیت می‌توانید پیش‌نمایش پست‌های برنامه‌ریزی‌شده را در فید اینستاگرام ببینید و فقط با چند کلیک آن‌ها را جابه‌جا کنید و به همان ترتیبی که دوست دارید بچینید!

حالا وقت آن رسیده که پست‌ها را به‌روز کنید

وقتی از طرز قرار گرفتن پست‌های آن هفته راضی شدید، موقع زمان‌بندی و پست گذاشتن می‌رسد!

البته کارتان در همینجا به پایان نمی‌رسد. اگر می‌خواهید حساب اینستاگرام‌تان را توسعه دهید، باید برای آن وقت بگذارید. حواستان باشد که به همه کامنت هایی که دریافت می‌کنید جواب دهید، وارد پیج آن‌ها شوید و شما همان‌ها را لایک کنید و پست‌هایشان را ببینید.

این کار دو هدف دارد: یکی اینکه با این کار به الگوریتم اینستاگرام نشان می‌دهید که با این فالوورها ارتباط دارید، محتوای همدیگر را دوست دارید و دلتان می‌خواهد پست‌های بیشتری از آن‌ها ببینید. در نتیجه این اتفاق، محتوای شما در قسمت فید اینستاگرام بالاتر از بقیه پست‌ها ظاهرمی شود.

دوم اینکه، با این کار فالوورهای خود را بهتر می‌شناسید و ارتباطی دوستانه و وفادارانه‌ یا آن‌ها برقرار می‌کنید؛ اصلاً کل هدف اینستاگرام همین است!

بله، این هم از چهار مرحله‌ای که امروزه باید برای تولید محتوای عالی و توسعه حساب اینستاگرام از آن استفاده کنید. اگر خودتان را وقف خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان کنید، زمانی را به برنامه‌ریزی اختصاص دهید، عکس بگیرید، ویرایش کنید و پست بگذارید، رفته‌رفته رشد حساب اینستاگرام‌تان را به چشم می‌بینید!

اشتراک پست

2 نظرها

ارسال یک نظر

نگین بازرگان

درباره نویسنده

من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی IT از دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از همین دانشگاه هستم. از کودکی به زبان انگلیسی علاقه بسیاری داشتم و در 16 سالگی مدرک زبان خود را از موسسه زبان پویش در اصفهان گفتم. 

به مطالب مربوط به تجارت الکترونیکی، بازاریابی، کسب و کارهای نوپا، کسب و کارهای اینترنتی، استارتاپ ها و کارآفرینی علاقه زیادی دارم و در این حوزه فعالیت می کنم. هم- بنیان گذار وب سایت آقای مترجم هستم و در حال حاضر به عنوان مدیر منابع انسانی آن فعالیت می کنم. 

شبکه های اجتماعی ناربو

 
کتابچه

لطفا برای دریافت رایگان کتابچه بازاریابی محتوا اطلاعات خود را وارد کنید.

ثبت نام طرح رایگان
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح فردی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح گروهی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود