آن چه باید درباره فریلنسینگ بدانید

(3 رای‌ها)
1860
100

اگر به تازگی با کلمه فریلنسینگ آشنا شده اید و می خواهید معنای آن را بدانید یا تصمیم دارید فریلنسر شوید، این مطلب برای شماست. همه سوال های شما فریلنسینگ و فریلنسرها در این مطلب پاسخ داده خواهدشد. 

 فریلنسر چه کسی است؟

فریلنسر فردی حرفه‌ای است که خدمت خود را هم‌زمان به یک یا چند مشتری ارایه می‌کند، بدون این که به هیچ یک از آن‌ها به طور خاص متعهد باشد. فریلنسرها خدمات متنوعی ارایه می‌دهند و کار به صورت فریلنس شکل‌های مختلفی دارد.

فریلنسرها می‌توانند پاسخگوی هر تقاضایی از سوی کسب‌وکارهای ریسک‌پذیر باشند. این خدمات می‌تواند شامل بازاریابی و نوشتن محتوا در کنار پشتیبانی مالی و فنی باشد. امروزه فریلنسرها مهارت‌های خود را در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا و تبلیغات به کار می‌گیرند. فریلنسرهای بسیاری در نوشتن مطالب درباره کسب‌وکار ماهر هستند و در عین حال فعالیت‌های برنامه‌نویسی وب و طراحی گرافیک مورد نیاز یک کسب‌وکار را نیز انجام می‌دهند. حتی ممکن است فریلسنرها خدمات دفترداری نیز انجام می‌دهند. 

اطلاعات بیشتر درباره فریلنسرها و نحوه فعالیت آن ها

فریلنسینگ چیست؟

این روزها فریلنسینگ شغلی محبوب است. طبق گزارش اتحادیه فریلنسرها، بیش از 55 میلیون آمریکایی معادل 35 درصد نیروی کار آمریکا مشغول کار به صورت فریلنس هستند و درآمد کل معادل یک میلیاد دلار کسب کرده‌اند. 

اطلاعات بیشتر درباره فریلنسینگ

فریلنسیگ چه مزایایی دارد؟

فریلنسیگ مزایای بسیاری دارد. اگر به صورت فریلنس کار کنید از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید.

 • انتخاب زمان، مکان و حجم کار

اگر یک فریلنسر باشید، می‌توانید برنامه و ساعت کاری خود را تعیین کنید یا انتخاب کنید که تمام وقت یا پاره وقت کار کنید. 

 • کنترل بیشتر

فریلنسینگ باعث می‌شود فریلنسر کنترل سخت‌گیرانه‌تری بر کار یا محصول نهایی داشته‌باشد. فریلنسینگ به این معنا است که کارفرما می‌تواند با فریلنسری که کنترل محصول نهایی را به عهده دارد، ارتباط مستقل داشته‌باشد. در زمینه مالیات هم، فریلنسرها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 • سود بیشتر

کار به صورت فریلنس یک سرمایه‌گذاری انحصاری است و محصولات آن برای یک مشتری خاص تهیه می‌شود. با توجه به این موضوع و همچنین تمرکز خاص فریلنسر روی یک وظیفه، آن‌ها از یک کارمند عادی درآمد بیشتری دارند. دلیل این مسئله همچنین می‌تواند ویژگی خاصی باشد که فریلنسر در کار خود دارد و یک کارمند عادی نمی‌تواند همیشه این ویژگی را بسنجد. 

برنامه‌های کاری فریلنسرها چگونه است؟

در فریلنسینگ برنامه کاری منظمی وجود ندارد. برنامه آن‌ها با توجه به میزان کاری که پذیرفته‌اند توسط خودشان تنظیم می‌شود. از این رو، فریلسنرها برخلاف کارکنان عادی بر برنامه روزانه خود کنترل دارند. 

گفته می‌شود فریلسنرها در بلندمدت به یک یا چند مشتری خاص خدمات می‌دهند؛ مثلا نویسنده‌ای که هفته‌ای چندبار برای یک نشریه مطلب می‌نویسد. با این حال بعضی کارها تنها یک بار صورت می‌گیرند؛ وثلا یک طراح وب وقتی وب‌سایتی را راه‌اندازی می‌کند، اصولا کار دیگری ندارد و به سراغ کار و مشتری بعدی می‌رود. 

فریلنسینگ چگونه آغاز می‌شود؟

اگر یک نفر بداند می‌خواهد چه مهارت یا خدمتی را در اختیار مشتریان قرار دهد، آغاز کار او به عنوان یک فریسلنر سریع خواهد بود. وقتی گام اول برداشته شد، روی گام بعدی تمرکز می‌کنیم که پیدا کردن اولین مشتری است. اگر در آغاز یک وب‌سایت محبوب راه‌اندازی شده باشد و پروفایل لینکدین و رزومه آنلاین فرد به روز شده باشد، این گام تا حدی برداشته شده‌است. در عصر کنونی ارتباطات، این دو محل‌های اولیه‌ای هستند که دید روشنی از شما به عنوان یک فرد حرفه‌ای ارائه می‌دهند. ارتباط و شبکه از بخش‌های شناخته شده آغاز می‌شود. می‌تواند از شبکه‌های قدیمی حرفه‌ای و همکاران قدیمی گرفته تا ارجاعات دوستان مشوق و حتی آنلاین از طریق لینکدین باشد. 

ساخت یک دوره موفق فریلنسینگ چگونه است؟

برای ساخت یک دوره حرفه‌ای فریلنسینگ، فرد باید در ابتدا بداند چه خدمتی را به چه صنعتی می‌خواهد ارایه دهد. صفحه شخصی فریلنسر در شبکه‌های مجازی حرفه‌ای مانند لینکدین، اولین محل‌هایی هستند که در آن‌ها کار پیدا می‌شود. همچنین عضویت در یک وب‌سایت فریلنسینگ مانند freelancer.com می‌تواند حضور او را در بازار تثبیت کند و وجهه فریسلنر را بهبود بخشد. در نهایت شناخت پویایی قیمت‌ها و ساختار، برای کسی که به صورت فریلنس کار می‌کند امری ضروری است. 

آیا یک فریلنسر به وب‌سایت نیاز دارد؟

برای کارهای فریلنس معمولا کسی به سرعت پیدا می‌شود که متقاضی انجام کار باشد؛ یعنی همواره به صورت فعال در بازار‌ کار حضور دارد.

آیا فریلنسینگ رقابتی است؟

یک فریلنسر باید بداند که وقتی یک فرد حرفه‌ای می‌خواهد ساعات کاری را خودش تعیین کند، باید نسبت به خدماتی که ارایه می‌کند مسئول باشد. با تلاش افراد حرفه‌ای برای خلق فضای مختص خود و ارایه قیمت‌های رقابتی، بازار فریلنسینگ به سوی رقابت پیش می‌رود. وقتی کسب‌وکارها در ابتدای راه هستند یا نمی‌خواهند هزینه‌های بالا بپردازند، فریلنسرها را در اولویت قرار می‌دهند. چرا که آن‌ها به یک کار خاص، تعهد دارند.  

به لطف اینترنت و ارتباطات گسترده دنیای کنونی، فرصت‌های بسیاری برای فریلنسرها وجود دارد. اما وقتی در اوج رقابت هستیم، تمایز یک فرد در بازاری همگون، اهمیت پیدا می‌کند. 

کار به صورت فریلنس چه آزادی‌هایی با خود به همراه دارد؟

کار فریلنس با خود آزادی‌هایی به همراه دارد که مورد استقبال افراد حرفه‌ای این حیطه قرار گرفته است. آن‌ها می‌توانند ساعات کاری و تعهدات خود را تعیین کنند. این سبب می‌شود فریلنسرها به شدت کار خود را جدی بگیرند چرا که خدمتی که ارائه داده‌اند تداوم دوران حرفه‌ای آن‌ها را تعیین می‌کند. 

به علاوه، فریلنسرها این موقعیت را دارند که خود مشتریانشان را انتخاب کنند. طبق انگیزه‌ای خاص، آن‌ها می‌توانند یک مشتری را به تعدادی دیگر ترجیح دهند. این انگیزه در جهت هدفی است که فریلنسر به دنبال آن است. 

فریلنسرها در آغاز کار خود، هر مشتری یا کاری را می‌پذیرند چرا که تمایل دارند کسب‌وکار خود را رونق دهند یا به عباتی رو غلتک بندازند. اما فریلنسرهایی که خود را اثبات کرده‌اند، اختیار بیشتری در پذیرش مشتری‌ها دارند و حتی گفته می‌شود با آن‌هایی که فرهنگ شخصی کارشان را رعایت نمی‌کنند، همکاری نمی‌کنند. در نهایت فریلنسر تعیین می‌کند که کار چگونه انجام شود. محصول نهایی به نیاز مشتری بستگی دارد، اما نحوه تکمیل کار و زمان انجام کار، از مزیت‌هایی است که فریلنسر دارد.

معایب فریلنسینگ چیست؟

1- عدم قطعیت در فهرست کردن مشتریان 

معایب فریلنسینگ بیشتر در آغاز شکل گیری کار یک فریلنسر دیده می‌شود. عدم قطعیت در امکان فهرست کردن لیست مشتریان برای یک کار مشخص و عدم قطعیت در تعیین درآمد دریافتی ممکن است آزار دهنده باشد. با این حال فرد باید بداند که فریلنسینگ کار دشواری است و محکم کردن جای پا در این کار، زمان بر است. پس حمایت خانواده فرد در آغاز کار فریلنسینگ، کار دشواری است. 

یک فریلنسر همچنین باید در نظر داشته باشد که در این صنعت، دستمزد فرد به اعتبار، تجربه و وجهه او بستگی دارد. به همین دلیل در سال‌های اولیه فعالیت، فریلنسرها پول خوبی دریافت نمی‌کنند. این مسئله با اقتصاد دیجیتالی که حقوق افراد تازه‌کار را کاهش داده است، اما به محض این که یک فریلنسر در این صنعت کشش به دست بیاورد، جذب مشتری‌هایی که دستمزدهای بالا پرداخت می‌کنند آسان‌تر خواهد شد. 

2- زندگی مثل یک ترن هوایی است

کنار آمدن با افول و صعود کار و درآمد برای یک فریلنسر ضروری است. او با دور‌ه‌های سختی مواجه خواهد شد که باید آن‌ها را برطرف کند. از طرف دیگر گاهی فریلنسر بیش از یک کار در دست دارد و باید تعهد خود را به هر دو طرف نشان دهد. در چنین زمانی، تحویل کار در موعد مقرر و تحویل کار باکیفیت حالی که سرعت کار را الا برده‌است، بسیار مهم است. پس مدیریت زمان و سازمان دهی مهارت‌ها عوامل کلیدی تعیین‌کننده موفقیت فریلنسر خواهند بود. 

3- شاید مشتری‌ها چالش برانگیز باشند

بسیاری از مشتری‌ها چالش‌های عجیبی ایجاد می‌کنند؛ در نتیجه برای یک فریلنسر، ارائه کار خوب تنها یکی از ابعاد حرفه اوست. در این شرایط لازم است فریلنسر با رعایت ادب و استفاده از سیاست، مشتری خود را مدیریت کند. نگرش فریلنسر در مواجهه با مشتریان سخت‌گیر و مصر وضعیت کسب‌وکار او و اعتباری که کسب می‌کند را تعیین می‌کند. 

تفاوت بین فریلنسر و مالک کسب‌وکار که از خانه فعالیت می‌کند چیست؟

شاید فکر کنید یک فریلنسر و یک مالک کسب‌وکار خدماتی که در خانه فعالیت می‌کند شباهت‌های بسیاری با هم دارند. هر دو افراد خوداشتغالی هستند که برنامه کار‌یشان توسط خودشان تعیین می‌شود، هم‌زمان برای چندین مشتری فعالیت می‌کنند و وضعیت مالیات آن‌ها نیز یکسان است. اما تفاوت کلیدی بین دو نوع کار مورد بحث این است که مالک یک کسب‌وکار خانگی، برخلاف یک فریلسنر تحت یک نام تجاری فعالیت می‌کند. به علاوه، چنین شخصی به دنبال شکاف بازار می‌گردد و آن را پر می‌کند؛ در حالی که فریلنسر، بر اساس نیازهای ثابت بازار فعالیت می‌کند. 

اگرچه فریلنسینگ کاری چالش برانگیز است اما راهی برای کار در خانه است. به علاوه می‌توانید زمان کار را خودتان تعیین کنید. اگر یک نفر کار خود را در این حرفه درست انجام دهد و مزایا و معایب همراه کار را دریابد، موفقیت دور از دسترس نیست. 

اگر درباره فریلنسینگ پرسشی دارید، می‌توانید در پایین همین مطلب سوال‌های خود را مطرح کنید. اگر تجربه جالبی در این زمینه دارید هم با ما به اشتراک بگذارید. تجربه‌های فریلنسر‌ها می‌تواند کمک بزرگی به فریلنسر‌هایی باشد که به تازگی پا به عرصه فریلنسینگ گذاشته‌اند. ناربو حامی فریلنسر‌های ترجمه :)

اشتراک پست

33 نظرها

 • http://tinyurl.com/quest-bars-cheap-39003
  It's very trouble-free to find out any matter on net as compared
  to books, as I found this piece of writing at this site.
 • tinyurl.com
  This design is steller! You certainly know how to keep a reader amused.

  Between your wit and your videos, I was almost moved to
  start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how
  you presented it. Too cool!
 • coconut oil where
  Magnificent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you're
  just too wonderful. I really like what you've acquired here,
  certainly like what you're stating and the way in which you say it.
  You make it enjoyable and you still care for to keep it sensible.
  I cant wait to read far more from you. This is actually a wonderful website.
 • plenty of fish dating site
  Admiring the time and effort you put into your blog and in depth
  information you present. It's good to come across a blog every
  once in a while that isn't the same out of date rehashed material.

  Excellent read! I've saved your site and I'm including your RSS feeds to my
  Google account.
 • ps4 games
  You have made some decent points there. I checked on the net to find out more about the issue
  and found most people will go along with your views on this site.
 • quest bars cheap
  Hello! I simply want to offer you a big thumbs up for
  your great information you have right here on this post.
  I will be returning to your website for more soon.
 • quest bars cheap
  I'm really enjoying the design and layout of your site.
  It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come
  here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?

  Great work!
 • quest bars cheap coupon twitter
  Hello to every body, it's my first pay a visit of this web site;
  this weblog includes remarkable and really excellent data designed for readers.
 • ps4 games
  When some one searches for his required thing, so he/she wants to be available that in detail,
  thus that thing is maintained over here.
 • ps4 games
  It's a shame you don't have a donate button! I'd without a
  doubt donate to this outstanding blog! I guess for now i'll settle for
  book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to brand new updates and will share this site with
  my Facebook group. Talk soon!
 • ps4 games
  Hiya very nice blog!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your
  web site and take the feeds additionally? I'm happy
  to find numerous helpful information here within the put up,
  we need work out more techniques in this regard,
  thank you for sharing. . . . . .
 • quest bars cheap
  I'm curious to find out what blog platform you have been using?

  I'm experiencing some minor security issues with
  my latest blog and I'd like to find something more
  secure. Do you have any recommendations?
 • quest bars cheap
  Hi to all, how is all, I think every one is getting more from
  this website, and your views are nice for new viewers.
 • ps4 games
  Hello there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
  I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new
  posts.
 • ps4 games
  Terrific post but I was wondering if you could write a litte more on this subject?
  I'd be very grateful if you could elaborate a little bit more.
  Thanks!
 • ps4 games
  Hello, i feel that i saw you visited my weblog so i got here to go back the favor?.I'm trying
  to in finding things to improve my site!I guess its good enough to
  make use of some of your ideas!!
 • coconut oil
  Please let me know if you're looking for a author for your weblog.
  You have some really good posts and I believe I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I'd really
  like to write some articles for your blog in exchange for
  a link back to mine. Please blast me an email if interested.
  Thanks!
 • coconut oil
  Great goods from you, man. I have be aware your stuff prior to
  and you are simply extremely great. I actually like what you've received right here,
  really like what you are stating and the best way in which you are saying it.
  You're making it enjoyable and you still take care of to keep
  it wise. I can't wait to read much more from you. This is really
  a tremendous website.
 • coconut oil
  I am in fact happy to read this weblog posts which carries plenty of
  valuable information, thanks for providing these
  kinds of information.
 • match.com free trial
  When someone writes an post he/she keeps the plan of a user in his/her mind that how a user can know it.
  Therefore that's why this article is outstdanding.

  Thanks!
 • plenty of fish vs match.com free trial
  Everything is very open with a very clear clarification of
  the challenges. It was truly informative. Your site is extremely helpful.
  Thank you for sharing!
 • match.com free trial
  Very good site you have here but I was curious if you knew of any community forums that cover the same
  topics talked about here? I'd really love to be a part
  of online community where I can get suggestions from other knowledgeable individuals that share the same interest.

  If you have any recommendations, please let
  me know. Thanks!
 • match.com
  Greetings! Very useful advice in this particular article!

  It is the little changes that will make the greatest changes.
  Thanks a lot for sharing!
 • http://tinyurl.com
  I'm impressed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that's both equally educative and interesting, and without a
  doubt, you have hit the nail on the head. The issue is an issue that
  too few men and women are speaking intelligently about.
  Now i'm very happy that I stumbled across this in my hunt for something concerning
  this.
 • sling tv
  Greetings! This is my first comment here so I just wanted to
  give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading through your blog posts.
  Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects?

  Appreciate it!
 • asksylphoflight sling tv
  Hello there! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd ask.
  Would you be interested in exchanging links or maybe
  guest writing a blog post or vice-versa? My website goes over a lot of the same subjects
  as yours and I feel we could greatly benefit from
  each other. If you are interested feel free to send me an e-mail.

  I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!
 • sling tv
  I visited multiple blogs but the audio quality for audio songs current at
  this website is actually fabulous.
 • sling tv
  When someone writes an piece of writing he/she keeps the thought
  of a user in his/her mind that how a user can be aware of it.
  Therefore that's why this post is great. Thanks!
 • sling tv
  I needed to thank you for this wonderful read!!

  I certainly loved every bit of it. I've got you book-marked to look at new
  stuff you post…
 • sling tv
  Hi there, I want to subscribe for this webpage to get most recent updates, therefore where can i do it please help.
 • sling tv
  great points altogether, you simply won a emblem new reader.
  What would you recommend in regards to your publish that you
  simply made a few days ago? Any certain?
 • sling tv best package 2020
  I'm gone to inform my little brother, that he should also visit this website on regular basis to obtain updated from latest information.
 • sling tv
  sling tv بهمن 08, 1398 پیوند نظر
  Ahaa, its good discussion on the topic of this article at this
  place at this website, I have read all that, so at this time
  me also commenting at this place.

ارسال یک نظر

سعید ابدالی

درباره نویسنده

شبکه های اجتماعی ناربو

 
کتابچه

لطفا برای دریافت رایگان کتابچه بازاریابی محتوا اطلاعات خود را وارد کنید.

ثبت نام طرح رایگان
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح فردی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح گروهی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود