دستور پختی برای موفقیت: بازاریابی محتوا در زمینه مواد غذایی

(0 رای‌ها)
340
0

 

اگر به جای غذا گرسنه موفقیت هستید، توصیه می کنم بازاریابی محتوای مواد غذایی را امتحان کنید! (با عرض پوزش، باید بگویم استعاره های غذایی هم درست به اندازه پای سیب مامان بزرگ غیر وسوسه‌برانگیز هستند). هیچ کس نمی تواند انکار کند که محتوای خوب چقدر می تواند مشتری را به سمت غذاهای شما جذب کند. به عنوان مثال، به صفحه فیس بوک خوشمزه Buzzfeed نگاهی بیندازید. این پیج بیش از 94 میلیون فالوور دارد و بسیار محبوب است. همچنین طبق گزارشی در سال 2017 ،عبارت «دستور پخت»، به 10 عبارت برتر جستجو در YouTube تبدیل شده است. اگر می خواهید شما هم در زمینه تولید محتوای غذایی موفق شوید، باید از «کتاب دستورپخت موفقیت» سایر شرکت های موفق استفاده کنید. در نیتجه روشهای خارق العاده ای برای برقراری ارتباط با مشتریان پیدا می کنید و می توانید به کمک مواد غذایی برندتان، پیامتان را به آن ها برسانید.

اهمیت بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا نوعی بازاریابی درون‌مرزی (ورودی) است که مشتریان را ترغیب به جستجوی شما می کند. طبق مطالعه ای که توسط OneSpot انجام شده است، 40 درصد از مصرف کنندگان محتوایی را می خواهند که اطلاع رسانی کند. به عبارت دیگر مردم در جستجوی پاسخ هستند. بنابراین، هدف برندها این است که خودشان را به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای آن پاسخ ها قرار دهند. هنگامی که مصرف کنندگان با مارک شما ارتباط برقرار می کنند، احتمال اینکه از محصولاتتان خریداری کنند هم بیشتر می شود. پس دفعه بعدی که به راه حل نیاز دارند، احتمالا دوباره به شرکت شما مراجعه خواهند کرد.

بازاریابی محتوا برای مواد غذایی، به سادگی کمپین شما را متمرکز می کند چراکه که راه رسیدن به قلب مشتریان از طریق شکم آن هاست. حتی اگر در بخش مواد غذایی نباشید، باز هم استفاده از «عشق به غذا» این پتانسیل را دارد که کمپین بازاریابی شما موفق کند.

بازاریابی محتوای مواد غذایی تجربیات آنلاین مشتریان را با موضوعی که علاقه مند به آن هستند افزایش می دهد. به عنوان مثال، 81 درصد از افراد نسل هزاره می خواهند بدانند كه غذایی که می خورند چگونه تولید می شود. نسل هزاره 24 درصد از جمعیت جهانی را تشکیل می دهند. بنابراین اگر محتوایی برای اشتراک گذاری دارید، بهتر است آن ها را مخاطب قرار دهید زیر بازار آن ها بازاری عظیم است. همچنین، هزاره ها بصورت آنلاین زندگی می کنند، پس به احتمال زیاد مطالبی که به نظرشان مفید یا خنده دار است را با دیگران به اشتراک می گذارند و خیلی به درد شما می خورند!

غذای روح در برندهای بزرگ

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید به کمک آن ها برای مواد غذایی بازاریابی محتوا انجام دهید. برندهای بزرگ از این روش ها استفاده می کنند تا تعامل با مشتری خود را افزایش دهند، دسترسی‌شان را به بازارهای جدید گسترش دهند و اطمینان حاصل کنند که در یک بازار همیشه در حال تغییراند و نقش مهمی ایفا می کنند.

Denny’sبرند

کارشناسان بازاریابی شرکت دنی، متخصص رسانه های اجتماعی هستند و تاکنون یکی از موفق ترین توییت های برند را به خودشان اختصاص داده‌اند. آن ها به جای تمرکز روی غذا، بیشتر روی احساسات تمرکز دارند و در توئیتر و تامبلر شوخی های روز را به اشتراک می گذارند. هدف در اینجا ایجاد مشارکت و تشویق مشتریان است. همچنین اینکه بتوانند علاوه بر تعامل با مشتریات، فضای آنلاینی برایشان بسازند که در آن احساس استقبال و سرگرمی می کنند. مشتریانی که بیش از سه قطعه محتوای برند را مشاهده می کنند، حداکثر تا شش برابر بیشتر احتمال دارد به فراخوان آن سایت پاسخ دهند (مثلا محصولی را خریداری کنند) را دارند، بنابراین ارزشش را دارد که کمی وقت بگذارید و به مشتریان محتوای جالب و سرگرم‌کننده ارائه دهید. در این صورت خواهید دید که آن ها این لطفتان را چطور جبران می کنند. البته این امر بیشتر به مشتری نشان می دهد که محتوای شما ارزش به‌اشتراک‌گذاری را دارد، درنتیجه این کار به گسترش پیام شما کمک می کند و باعث معروف شدن پیج و برندتان می شود. 

شرکت  Plated

بازاریابی محتوا یعنی اینکه قبل از تبلیغ کردن محصول خودتان، محتواهای مورد نیاز مشتری را به او ارائه هید و روابطی با آن ها ایجاد کنید که آن ها را به مشارکت با شما تشویق کند. نوعی از این مشارکت، محتوای تولید شده توسط کاربر است؛ محتوای تولیدی کاربران، ابزار قدرتمندی برای بازاریابی به حساب می آید زیرا محصول «افراد واقعی» است و نه چیزی که توسط متخصصان تبلیغات پخته شده باشد. Plated مواد تشکیل دهنده غذاها و دستور پخت آن ها را در اختیار آشپزهای خانگی قرار می دهد. سپس از محتوای تولید شده توسط آن کاربران (مثلا عکس غذایی که پخته‌اند یا ویدئوی پخت آن) استفاده می کند و درواقع مشتریان را بازیگر ستاره فیلم های خودش می کند. او به مشتریان این امکان را می دهد تا خلاقیت خود را به اشتراک بگذارند و سپس پست آن ها را در پیج خودش مجدداً به اشتراک می گذارد تا به مشتریان احتمالی جدید نشان دهند که با دستورپخت های آن ها چه چیزهایی می توانند بپزند. این نوع تعامل با مشتریان باعث می شود حس کنند در یک جامعه مشترک زندگی می کنند. همچنین به مشتریان موجود اجازه می دهد تا موفقیت های خود را جشن بگیرند.

Tasty

Buzzfeed سریال ویدیویی Tasty را در سال 2015 راه اندازی کرد و تا سپتامبر 2016 به سومین حساب ویدیویی پر بازدید در Facebook تبدیل شده بود. هر کدام از این فیلم ها یک جفت دست را نشان می داد که فقط در چند دقیقه غذایی بینظیر می پختند؛ این ویدئوها با استفاده از فیلم های سریع ساخته شده بود که باعث می شد بینندگان سریع دستور پخت را یاد بگیرند و حوصله‌شان سر نرود. غذایی که در آخر پخته می شد، بسیار خوشمزه به نظر می رسید اما باید بگویم Buzzfeed یک برند آشپزی یا رستوران زنجیره‌ای نیست، بلکه یک برند فناوری است. دسترسی گسترده فیلم های Tasty به Buzzfeed کمک کرده است تا برند تجاری‌اش را تقویت کند، در بخش های مختلف تبلیغاتی وارد شود و در عین حال درآمد قابل توجهی از فیلم های اسپانسر بدست آورد.

بازاریابی محتوای مواد غذایی خودتان را ایجاد کنید

ایجاد یک کمپین بازاریابی برای محتوای مواد غذایی نیازمند درک بازار، تعیین اهداف و تهیه محتوای ارزشمند است.

هدف خود را بدانید

همه کمپین های بازاریابی اهداف یکسانی ندارند. ممکن است بخواهید برند تجاری خود را گسترش داده، تجربه کاربر را برای مشتریان موجود غنی کنید، سطح تعامل عمیق تری با مشتریان به وجود بیاورید و یا شرکت خود را به سمت نتایج بهتر موتور جستجو سوق دهید. باید دقیقاً بدانید که چه می خواهید، وگرنه نمی توانید موفقیت خود را ارزیابی کنید.

بازار خود را بشناسید

بازاریابی هدفمند نتایج فوق‌العاده‌ای به شما می دهد. محتوایی که برای خیلی ها جذابیت باشد شاید بتواند دسترسی شما را گسترش دهد اما اگر می خواهید افراد با شما تعامل برقرار کنند، اغلب به تماس شخصی نیاز دارید. اگر می خواهید محتوایی تولید کنید که مستقیماً با افراد خاصی صحبت می کند، باید ابتدا کمی تحقیقات انجام دهید. شخصیت هایی بسازید که ویژگی های مشترک مشتریان موجود شما را منعکس می کند و خود را به جای مشتری قرار دهید؛ از خود بپرسید «به عنوان مشتری واقعاً چه چیزی را باید بدانم؟». اگر فکر می کنید مشتری هایتان می خواهند دستورپخت غذایی را بدانند، روش پخت آن غذا را در اختیارشان قرار دهید تا بتوانید این گونه آن ها را مجذوب خودتان کنید و با آن ها پیوند ایجاد کنید.

روندها را دنبال کنید

از دید کلی به مساول نگاه کنید و حواستان به تغییرات روند بازار باشد. به عنوان مثال، طبق تحقیقات انجام شده توسط CBD Marketing در سال 2017 ، افراد نسل هزاره علاقه ای به رژیم یا غذاهای آماده ندارند. درنتیجه شما هم نباید این گونه غذاها را در محتوایتان قرار دهید.

روی کیفیت متمرکز شوید

محتوای شما باید ارزشمند باشد. خواسته های مشتری را نسبت به نیاز تبلیغاتی خود در ارجحیت قرار دهید. شما می خواهید مشتریان برای کسب اطلاعات به شما مراجعه کنند و به تدریج این باور در آن ها شکل بگیرد که شرکت شما راه حل هایی برای مشکلات آن ها ارائه می دهد. اضاف کردن قالب های محتوایی مانند فیلم، وبلاگ و اینفوگرافی، به هدف قرار دادن بازارهای مختلف و بهبود دسترسی شما کمک می کند.

غذای بیرون‌بر: چیزی برای جویدن

بازاریابی محتوای مواد غذایی می تواند با صحبت مستقیم در بخش بزرگی از بازار، نمایه شرکت شما را تقویت کند. اما یک کمپین قدرتمند به چیزی بیش از مطالب نوشتاری نیاز دارد. اگر می خواهید دستورپخت موفقیت را پیدا کنید، باید محتوای مناسب را در زمانی مناسب، در اختیار مشتریان قرار دهید. سعی کنید به مشتریان خود کمی غذای روح بدهید و کاری کنید که روحشان گرسنه محتواهای شما شود؛ یعنی همیشه منتظر باشند شما محتوای جدید پست کنید.

اشتراک پست

79 نظرها

 • oprolevorter
  I've been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.
 • tinyurl.com
  Hurrah! After all I got a weblog from where I be able to truly obtain useful data regarding my study and knowledge.
 • tinyurl.com
  Howdy are using Wordpress for your site platform? I'm new to the blog world but I'm trying to get started and create my own. Do you require
  any html coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly
  appreciated!
 • tinyurl.com
  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post plus the rest of the website is really good.
 • tinyurl.com
  Quality articles or reviews is the main to
  invite the users to visit the website, that's what this web
  page is providing.
 • or coconut oil
  Hi everyone, it's my first visit at this web site, and piece
  of writing is actually fruitful for me, keep up posting these articles or reviews.
 • of coconut oil
  What's up to all, the contents existing at this web
  site are genuinely awesome for people experience, well,
  keep up the nice work fellows.
 • plenty of fish dating site
  Everything is very open with a precise clarification of the challenges.
  It was definitely informative. Your site is useful. Thanks for sharing!
 • plenty of fish dating site
  Hmm it seems like your website ate my first comment (it was
  extremely long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly
  enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing.
  Do you have any tips and hints for first-time blog writers?

  I'd really appreciate it.
 • ps4 games
  This is a topic that's near to my heart... Take care!
  Where are your contact details though?
 • ps4 games
  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it's really informative.
  I am going to watch out for brussels. I will appreciate
  if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing.
  Cheers!
 • ps4 games
  I like what you guys tend to be up too. This sort of clever work and reporting!
  Keep up the wonderful works guys I've added you guys to my own blogroll.
 • quest bars cheap
  WOW just what I was looking for. Came here by searching for تولید
  محتوا
 • quest bars cheap
  I am not sure where you are getting your info, but good topic.

  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for wonderful info I was looking for this info for my mission.
 • quest bars cheap
  This is my first time pay a visit at here and i am genuinely happy
  to read everthing at single place.
 • quest bars cheap coupon twitter
  Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon every day.
  It's always helpful to read content from other authors and practice something from other sites.
 • quest bars cheap coupon twitter
  Just desire to say your article is as amazing. The
  clearness in your post is just spectacular and i could assume you
  are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your
  RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.
 • quest bars cheap coupon twitter
  I was curious if you ever considered changing the layout of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?
 • quest bars cheap coupon twitter
  Thank you for every other excellent article. The place else may just anyone get that kind of information in such an ideal manner of writing?
  I've a presentation next week, and I am on the search for such info.
 • quest bars cheap
  It's in point of fact a great and useful piece of information.
  I am satisfied that you shared this helpful info with us.
  Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.
 • ps4 games
  It's hard to come by knowledgeable people on this subject, however, you seem
  like you know what you're talking about! Thanks
 • ps4 games
  What's up friends, nice article and good urging commented here, I
  am really enjoying by these.
 • ps4 games
  My brother recommended I might like this web site. He used to be entirely
  right. This post truly made my day. You can not consider simply how a lot time I had spent for this information! Thanks!
 • ps4 games
  I do not know if it's just me or if perhaps everybody else encountering problems with
  your site. It seems like some of the text in your content are running off the screen. Can someone
  else please comment and let me know if this
  is happening to them too? This may be a issue with
  my internet browser because I've had this happen previously.
  Appreciate it
 • ps4 games
  Hey there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of
  the images aren't loading properly. I'm not sure why but I
  think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers
  and both show the same results.
 • ps4 games
  Hi colleagues, good paragraph and fastidious arguments commented at this place,
  I am truly enjoying by these.
 • ps4 games
  Hi, Neat post. There is an issue along with your site in internet explorer, would test this?
  IE still is the market leader and a big element of other people will miss your magnificent writing due
  to this problem.
 • ps4 games
  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew
  of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something
  like this. Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to your
  new updates.
 • quest bars cheap
  Quality articles is the important to be a focus for the visitors to go to see the web site, that's
  what this website is providing.
 • quest bars cheap
  Great article! This is the type of information that are supposed to
  be shared across the web. Shame on the seek engines for not positioning this post higher!

  Come on over and discuss with my website . Thanks =)
 • vurtil opmer
  There's noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain good points in options also.
 • quest bars cheap
  For latest information you have to pay a visit world-wide-web and on the web
  I found this web page as a best site for newest updates.
 • quest bars cheap
  When I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments
  are added- checkbox and from now on every time a comment is added I get four emails with the same comment.
  There has to be a means you can remove me from that service?
  Appreciate it!
 • quest bars cheap
  Wow! In the end I got a web site from where I be able to
  really obtain useful data regarding my study and knowledge.
 • quest bars cheap
  I don't even know how I ended up right here, however I believed this put up was good.
  I don't recognise who you are but certainly you're going to a famous blogger for
  those who are not already. Cheers!
 • ps4 games
  Asking questions are in fact good thing if you are
  not understanding anything entirely, but this post presents good understanding even.
 • ps4 games
  Please let me know if you're looking for a article writer for your blog.
  You have some really great posts and I think I would be a good
  asset. If you ever want to take some of the load off, I'd really like to write some articles
  for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please shoot me an email if interested. Kudos!
 • ps4 games
  I'm not sure where you are getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for fantastic info I was looking for this info
  for my mission.
 • ps4 games
  Hi are using Wordpress for your site platform? I'm new to
  the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do you need any html coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!
 • ps4 games
  Keep on writing, great job!
 • ps4 games
  It's appropriate time to make some plans for the future and it's time to be happy.
  I have read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice.
  Maybe you could write next articles referring to this article.

  I want to read more things about it!
 • ps4 games
  Wow, fantastic weblog structure! How long have you ever
  been blogging for? you made blogging glance easy.
  The total glance of your website is excellent, as neatly as the content material!
 • ps4 games
  Hey there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that
  would be ok. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new
  updates.
 • coconut oil
  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It's on a totally different
  topic but it has pretty much the same page layout and design. Wonderful choice
  of colors!
 • coconut oil
  Pretty great post. I just stumbled upon your blog and
  wanted to mention that I have really loved surfing around
  your weblog posts. In any case I will be subscribing in your feed and I'm hoping
  you write again soon!
 • coconut oil
  You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think
  I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for
  me. I am looking forward for your next post,
  I will try to get the hang of it!
 • coconut oil
  Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was
  curious about your situation; we have developed some nice procedures and we are looking to exchange strategies with others,
  be sure to shoot me an e-mail if interested.
 • coconut oil
  Hi friends, pleasant article and good arguments commented
  here, I am really enjoying by these.
 • coconut oil
  Hey there! I've been following your site for a long time
  now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Dallas Texas!
  Just wanted to say keep up the great job!
 • coconut oil
  I enjoy looking through a post that will make people think.
  Also, many thanks for allowing for me to comment!

ارسال یک نظر

علیرضا کاظمی نیا

درباره نویسنده

من مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه اصفهان در رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرفتم. کارشناسی ارشد تجارت الکترونیکی را نیز در همان دانشگاه خواندم. از کودکی استعداد زیادی در زبان انگلیسی داشتم و در 17 سالگی به عنوان جوان ترین مدرس در آموزشگاه زبان گویش شروع به فعالیت کردم. سابقه برنامه نویسی دات نت و طراحی رابط های کاربری وب را دارم. زمینه های علاقه گسترده ای دارم که اکثرا در زمینه روانشناسی و کسب و کار هستند. به طراحی تجربه کاربری، روانشناسی تصمیم گیری، بازاریابی و تبلیغات و استارتاپ ها علاقه زیادی دارم. در ادامه مسیر خود وب سایت آقای مترجم را هم بنیان گذاری کردم و اکنون نیز به عنوان مدیر اجرایی آن مشغول به فعالیت هستم.

شبکه های اجتماعی ناربو

 
کتابچه

لطفا برای دریافت رایگان کتابچه بازاریابی محتوا اطلاعات خود را وارد کنید.

ثبت نام طرح رایگان
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح فردی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود

ثبت نام طرح گروهی
همراه عزیز ناربو،

خوشحالیم که مایل هستید جز اولین کاربران سرویس جدید ناربو باشید. امیدواریم این سرویس بتواند مدیریت پروژه‌های ترجمه شما را ساده کند و کیفیت‌ ترجمه‌های شما ارتقا پیدا کند.

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیریم. همچنین در زمان رونمایی از این سرویس شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می‌شوید و تا 2 ماه امکان استفاده از سرویس با 50% تخفیف برای شما امکان پذیر خواهد بود