عضویت در ناربو به چه صورت است؟

ناربو یک برنامه موبایل برای کسانی است که مهارت ترجمه دارند. با ناربو می‌توانید هرکجا، هر زمان و هر قدر تمایل دارید کار ترجمه انجام دهید و درآمد کسب کنید. لازم نیست مترجم حرفه‌ای باشید! برای عضویت در ناربو کافی است مهارت زبان متوسط داشته‌باشید، در یک یا چند موضوع تخصص داشته‌باشید، وقت آزاد داشته‌باشید و مهم‌تر از آن، بخواهید درآمد کسب کنید. اگر این موارد درباره شما صادق است، گام های زیر پیش روی شما است. این گام‌ها نهایتا 40 دقیقه زمان شما را می‌گیرد.

 1. اپلیکیشن ناربو را دانلود کنید و روی گوشی موبایل خود نصب کنید (زمان مورد نیاز: حداکثر 10 دقیقه).
 2. در قسمت ثبت مهارت، آزمون کوتاهی بدهید و مهارت خود را ثبت کنید (زمان مورد نیاز: حداکثر 30 دقیقه).
 3. بین یک روز تا یک هفته آزمون‌های شما ارزیابی می‌شود و مهارت شما تایید یا رد می‌شود. منتظر پیام ما بمانید.
 1. در اپلیکیشن ناربو قسمتی تحت عنوان «ترجمه آزمایشی» وجود دارد. در این قسمت می‌توانید به صورت آزمایشی با سیستم ناربو کار کنید و با آن آشنا شوید (زمان مورد نیاز: زمان شما آزاد است. هرچه قدر دلتان می‌خواهد با ناربو کار کنیدو با شیوه کار آن آشنا شوید).
 2. پس از آن که آزمون شما تایید شد و به عنوان مترجم تخصصی ناربو پذیرفته شدید، هر زمان، هر کجا می‌خواهید وارد اپ ناربو شوید، در بخش «جست و جوی کار» هر قدر بخواهید متن برای شما موجود است. هر تعداد کار ترجمه که برای آن وقت دارید انتخاب کنید، ترجمه کنید و درآمد کسب کنید.

مترجم ناربو چه تعهداتی دارد؟

 1. مترجم ناربو می‌داند که حق‌الزحمه هر کار ترجمه توسط ناربو تعیین شده‌است. در صورتی هر کاری را انتخاب و ترجمه کند، همان مبلغ به او پرداخت می‌شود و موظف است این قیمت را بپذیرد.
 2. مترجم ناربو می‌داند وقتی یک کار ترجمه را انتخاب کرد، طی 15 دقیقه باید آن را تحویل بدهد. در غیر این صورت باید کار را کنسل کند یا پس از 15 دقیقه کار از دسترس او خارج می‌شود.
 3. مترجم ناربو می‌داند که اگر کار ترجمه او پس از 1-24 ساعت تایید نشود، هزینه‌ای برای آن کار به او پرداخت نمی‌شود.
 
 1. مترجم ناربو می‌داند در صورتی که قوانین ناربو را رعایت نکند، ناربو می‌تواند حساب کاربری او را موقت یا برای همیشه غیر فعال کند یا او را از مجموعه مترجم‌های ناربو خارج می‌کند.
 2. مترجم ناربو می‌دانم که پرداخت حق‌الزحمه کار‌های او ماهانه است. یعنی از ابتدای هر ماه هر تعداد کار که انجام دهد، پس از تایید ترجمه، حق‌الزحمه آن وارد کیف پول او می‌شود و در نهایت روز آخر ماه به او پرداخت می‌شود.
 3. مترجم ناربو متعهد می‌شود که در بخش اطلاعات بانکی یک شماره کارت عضو شتاب، به نام خودش وارد کند. در غیر این صورت هیچ پرداختی به او انجام نمی‌شود.
 4. مترجم ناربو می‌داند که اگر کار او به دلیل بی‌نظمی یا اشتباه، خسارتی به ناربو وارد کند، ناربو می‌تواند همه یا بخشی از حق‌الزحمه همان کار را به عنوان خسارت از کیف پول او کم کند و به او اطلاع دهد.

پرداخت‌ها و تعهدات مالی مترجم ناربو چگونه است؟

مترجم تخصصی ناربو از روز شنبه تا پنجشنبه هر هفته، هر قدر کار ترجمه انجام دهد، روز جمعه با او تسویه حساب می‌شود. مترجم ناربو باید موارد زیر را درباره کار‌ها و نحوه پرداخت در نظر بگیرید:

 1. وقتی مترجم تخصصی متنی را ترجمه می‌کند و پس از اطمینان از آن و انجام ویرایش‌های نهایی، برای ناربو ارسال می‌کند، 1-24 ساعت بعد ترجمه ارزیابی می‌شود. در صوتی که مورد تایید ارزیاب باشد، مبلغ مشخص آن کار در کیف پول او ثبت می‌شود.
 2. روز آخر هر ماه مبلغ موجود در کیف پول مترجم، به کارت او واریز می‌شود.
 3. مترجم ناربو باید حتما در بخش تنظیمات، اطلاعات بانکی خود را کامل کند و یک شماره کارت عضو شبکه شتاب در این بخش وارد کند. در غیر این صورت درآمد او در کیف پولش باقی می‌ماند.
 1. پرداخت به مترجم فقط به شماره کارتی که در بخش اطلاعات بانکی وارد کرده انجام می‌شود.